Merve

Tanıdığım Kadarıyla…

Onunla ilk tanıştığımızda daha altına yapıyordu, inanılır gibi değil ama  o zamanlar hiç konuşamıyordu. Laf aramızda o sessiz günleri çok özlüyorum.

2 yaşında kreşe başladı zavallım her gün okula git gel git gel sürünüyordu.Orada da boyundan büyük işlere kalkışmasa olmaz, o yaşta  çıkıp bir kıtalık şiiri ezbere okuyarak herkesin maskotu oldu. Nazar değmiş olacak ki o günden sonra bir daha hiç şiir ezberleyemedi.

İlkokulda okumaya geçenlerin okul panosuna asılan elma resimlerinin kırmızıya boyanacağını öğrendiğinde, sırf elmam kızarsın diye bir ay sonra okumayı öğrendi.Besbelli ki amacı okumayı öğrenmek değil elmayı kızartmaktı. Muhtemelen bu sebeple ki orta okulu bitirene kadar eline tek bir kitap alıp okumadı. Hatta öğretmenlerine kitap okumanın zararlı olduğunu savundu durdu. Etrafındaki herkesi de ikna edip kitap düşmanı haline getirdi. Merve’nin lise de kitap tiryakisi olduğunu o dönemde sınıf arkadaşı olan hiç kimse hiç bir zaman öğrenmedi.

Yaşadığı ilçede müzik, spor, dans ne varsa gidebileceği bütün kurslara gitmeye çalışıp annesinden babasından daha yoğun bir hayatın üstesinden gelmeye çalışıyordu. O kadar hırslıydı ki her başladığı işte en iyi olana kadar çalışmaktan bıkmıyordu. Öyle ki, küçücük boyuna rağmen basketbolcu olucam diye tutturdu.O kadar inanmıştı ki bu hayalini anlatan bir kompozisyonla yarışmaya katılarak birinci oldu.Yazdığı yazının kompozisyon olduğunu bile bilmeden yazan Merve’nin, o iğrenç elyazısı tüm basketbol dergilerinde yayımlandı.Hayat Merve’nin küçücük bedenini hoyratça yorarken Merve ortaöğrenim hayatını da birincilikle bitirdi.

Sakarya’nın en iyi anadolu lisesini kazanan Merve için her zamanki gibi üzelecek bir sebep vardı “neden fen lisesi olmadı?” Elindekilerin kıymetini hiç bilmez hep daha iyisini hep daha fazlasını ister durur.

Liseyi de yata yuvarlana, uğraşa didine bitiren Merve sonunda üniversiteli olmayı başardı.Eee alışmış kudurmuştan beter olur derler bu da alışmış bir kere oturduğu yerde durur mu?

Topluluklar, dernekler, sosyal aktiviteler, projeler…. derken işte böyle gerisini biliyorsunuz zaten. Bilmiyorsanız da  yazıları okuyun her şeyi burada anlatacak değilim.

Uzun sözün kısası Merve iyi biri.En azından bana karşı iyi.Bu hayata beraber geldiğimiz için ve onunla beraber gideceğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Benim kadar tanısanız siz de onu severdiniz. Ama hiçbir zaman ona benim kadar yakın olamayacaksınız…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s