19 Ağustos 2019

Well… bugun ne kadar başarili oldugumu fark ettim. Uzun zamandir kör olmuş ve gerçekleşenleri görememişim. Kendimden başka konuşan herkesin uğultusundan kendimi duyamamışım. Popüler kültürün etkisiyle sahip olunmasi gerekiyor gibi sunulanları, kendi arzu ve isteğimle ikinci plana itelemişim de kendimi popüler kültürün etkisiyle yaşayanlardan sanmışım.

Amacım neydi benim? Ulaşmak istediğim, gözümü kırpmadan tüm riskleri göze alıp kariyer hedeflerimin üstüne basıp inatla savunduğum? savaşım? Mücadelem?

Kendi yolumda, yolumu şaşırmadan devam etmişim lakin amacıma çok uzun zaman önce ulaşmış olduğumu görememişim. Başkalarının her şeyini feda ederek peşinden koşturduğu havuçlara sahip olamadığım için kendimi başarasız zannetmişim.

Tam da bugün, ansızın , öylesine, bir anda fark ettim. “1 dakika merve ya! kızım sen istediğini almışsın” diyiverdim.

Herkesin peşinden koştuğunun peşinde koşmak kolaydır. Etrafındaki tüm şartlar o peşinden koşulana göre kurgulanır. Gözünü açtığında, kapattığında etrafında akıp giden her şey o aynı şey uğruna koşturduğunu varsayarak hizmet eder sana.

Oysa ben, herkesin koştururken, koşturdukları uğruna feda ettiği değerlerin üstüne basıp geçenlerden olmadım. Ben, o üstüne basıp geçilen adalet, hak, hukuk, saygı için herkesin peşinden koştuğu o şeylerin üstüne basıp geçtim.

Fakat etrafımda nefes alan -almayan her şey öylesine ayni hedefe odaklanmıştı ki, kendimi o hedefte zannederek başarısızlıkla suçladım. Oysa ben başarmışım. Baya baya aldığım tüm risklerle , kendime ve etrafımdakilere en azından hakettikleri saygı ortamınında yaşayabilmeyi kazandırmışım.

Farkında olsalar da olmasalar da BEN AMACIMA ULAŞMIŞIM artık sıra başarılmayı bekleyen yeni hedeflerde. I’m coming babies…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s