13 Şubat 2019

Selam ben geldim. Yine uzun zaman olmuş eteklerine saklanıp içimi dökmeyeli kırk yaşım. Şu an o kadar isterdim ki senden akıl almayı. Bendeki bana yetmiyor artık. Yolumu bulmama yardım edemiyor. Yaş ilerledikçe çok daha zor veriliyormuş kararlar, çok daha zor açılıyormuş yeni yollar. Elbette yine zor zamanımda koştum sana. Hemen söylenme ne yapayım gülüp eğlenmek, gezip tozmak varken, insanın içinden yazmak gelmiyor. Hem keyifli zamanımda herkes yanımda. Ama zor zamanlarım öyle mi? Senden başka kimim var ? Benden içeri, benden ziyade.

İki yanı uçurum bir tepenin tam ortasındayım. sağdan soldan çok ittiler de ayakta duracağım diye inat etim bunca zaman. İnadın da tükenmesi oluyormuş, öğrettiler. Ne gücüm ne de inadım kaldı ısrarla “dikilmeye devam edeceğim” diyecek. Kendimi ne yana doğru salacağımı şaşırdım. Yanlış tarafa düşmekten çok korkuyorum. Keşke kuş olup uçu versem, baka kalsa herkes ardımdan. Gökyüzünden “düşmedim işte” diye seslensem beni itip duran herkese ve her şeye.  Seninle buluşabileceğimize artık pek emin değilim kırk yaşım. Daha şimdiden , keşkeler çürüttü içimi. Sana varmadan ölüp gideceğim diye hissediyorum.

Allah biliyor ya, yaşamak için ekstra bir gayretim yok. Ölüme karşı bir teslim oluş kapladı ruhumu son zamanlarda. Ölüme olan korkum iyiden iyiye yok oldu. Yaşamanın yüreğime verdiği acının etkisinden olsa gerek, ölüm gelirse başım üstüne deyip buyur edeceğim gibi. Her neyse.

Çok zor bir dönemdeyim. Belki de ilk defa karar verme sorumluluğunu almak ağır geliyor omuzlarıma. Çünkü ilk defa bu kadar çok kişi etkilenecek vereceğim karardan. Ama bu hayatı ben yaşıyorum değil mi kırk yaşım? Kimse bilemez neler hissediyorum, neler duyuyorum, nelere maruz kalıyorum, nelere katlanıyorum. Benim duygularıma, düşüncelerime sahip ama benden daha mantıklı bir sen varsın tanıdığım bildiğim. Senden başka ne akıl alacak  ne de derdimi anlatacak kimsem var.

İki yanı uçurum bir tepenin tam ortasındayım. Beklesem sonu yok. Atlasam çare değil. Konuşsam anlayan yok. Sussam çözüm değil. Ağlasam duyan yok. Gülsem gerçek değil.

İki yanı uçurum bir tepenin tam ortasındayım. Çaresiz, güçsüz,mutsuz ve sabırsız…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s