Güzeller Bakın Hele

Elimde telefon bütün gün facebook, twitter, instagram gezerken o kadar çok dikkatimi çekiyor ki söylemeden edemeyeceğim . İster photoshop diyin ister başka bir şey, hiç umrumda değil artık kızları mutsuz etmek için uydurduklarınız.
Gün içinde hep bir koşuşturma içerisinde olduğumuzdan, durup dikkatle bakmadığımız o yüzler ne kadar da güzelmiş aslında.Şu bitmek bilmeyen “kim daha güzel” savaşı ne kadar da gereksizmiş ve ne kadar da özene bezene yaratılmış her bir kız.
Peki ama kaşı, gözü, saçı, burnu, dudakları her bir yeri apayrı güzelliklerle yaratılmış bu kızların bakışları neden hep bi hüzünlü, mahrur, kırgın? Yumuşacık kalpler, sıcacık gülüşler, sevgi dolu bakışlar değer mi hüzünle yüklenmeye kendini bilmez biri veya birileri için? Kendinden başka kimseyi düşünmeyen, en ufak bir nezaketi erkekliğine sürülmüş kara leke sayan, canı istediğinde yanına sırnaşıp canı istediğinde arkandan demediğini bırakmayan bu tipler için daha kaç litre gözyaşı dökecek o güzelim gözler?
Bir de “kadınları anlamıyoruz” tipleri var değil mi bunların. Üzgünüm canım bir kadın karşına geçmiş kendini anlatırken onun gözlerinden başka her yerine , telefona veya televizyona baktığın sürece anlamamaya devam edeceksin.
Mutlu olmanın yolunun kadınları mutlu etmekten geçtiğini hala keşfedemediler. Bir kadın öyledir ki sevgiyle gözlerine bakıp iki güzel laf ettiğinde geceni gündüze, kışını yaza ,hüznünü heyecana çevirir. Kıymet bilin, değer verin, ilgi gösterin sevmiyorsanız da uzayın oğlum kirli bakışlarınızı düşürmeyin tertemiz yüzlere. Arkalarından da konuşmayın şu kızların kesin artık. Kim bilir belki babasınaydı dağılmasına sebep isyanı belki de aşk sandığına.
Sözüm o ki, şu kendini bilmezler için bir dakikanızı dahi derde  boğduğunuzu görmeyeyim takibi bırakırım, engellerim, uygunsuz içerik var diye şikayet ederim vallahi ona göre 🙂
Bilesin ki Allah seni özenle yarattıysa varlığınla ışıldayacak, kıymetini bilecek olanı da yaratmıştır. Hiiç kendini üzme, ezdirme , az sabret güzelim. :* 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s