HAYRETTİN İLE STAND UP

Yeni dönemimizin ilk etkinliğini şöyle şaşalı, havalı, dikkat çekici bir söyleşi olarak planlamıştım.Böylece hiiç kendimizi yormadan herkese “bakın işte biz buyuz” diyebilecektik.Ama evdeki hesap topluluk etkinlik takvimine uymadı.Durum böyle olunca bizde söyleşimizi ertelemek zorunda kaldık.

Etkinliklerin en tatlı dönemi mailleşme sürecidir.Bir sürü kişiye mail atarsınız ve beklemeye başlarsınız.Eğer ki benim gibi sabırsız biriyseniz yandınız! Mail atarken de gelirse şöyle güzel olur böyle güzel olur diye hayal kurduysanız eyvahhh 🙂 Her saat elinizde telefon cevap verdimi? Ne dicek? Niye atmadı bak havalıya bak… Hele bir de olumsuz cevap verdiyse tamam artık o adam ağzında kuş tutsa gözünüze giremez 🙂

Neyseki çabuk pes eden biri değilim öyle “aman ya olmuyo işte napcam şimdi” diye hiiiç panik olmam.

Hayrettin ilk mailinde okulumuza gelmek için kdv hariç diye belirterek 7 bin tl istedi. 🙂 O anda şöyle güzel bir mail giydirmeyi düşündüysem de vazgeçip uslu uslu, küçük emrah modunda “abi bizim hiç paramız olmadı ki ” kafası bir mail attım.Adam da artık nasıl acıdıysa sponsor bulur bulmaz beni arayıp “hangi tarih size uygunsa söyle gelelim” dedi.Şimdi adam komedyen olunca bir durup düşünüyosun şaka mı acaba diye.Neyse ki gerçekmiş.

Bunu hallettik derken hadiii okul sorun çıkarmasın mı.Yok neymiş hayrettin ayıp şeyler söylermiş.Okulumuzda böyle şeyler istemiyorlarmış.Üniversiteye gelmiş insanlar hala ayıp şeyler bilmiyorsa öğrensinler zaten artık.

Hayatta belki de en zor şey birilerinin tabularını yıkmaktır.Baktın yıkılmayacak tabular var sende başka bir yolunu yordamını bulacaksın.Biz baya köklü bir topluluk olduğumuzdan, abilerimiz, başkanlarımız hemen bir yol yordam bulup sorunu çözdüler.

Image

Gidenler (1.185)

Etkinliğimiz sosyal medyada açıldı, afişler hazırlandı derken aman Allahım bizim salon 300 kişilik, etkinliğe kayıt yaptıran kişi sayısı ise 1.185 Kendimizce bir kaç çözüm yolu bulduk ama yine de o gün ki sıkışıklığı engelleyemedik.

İlk defa düzenlediğim bir etkinlik bu kadar kalabalıktı. Sahnenin önünde hiç boşluk bırakmayacak kadar sıkışık oturanlar, solonun merdivenlerini tamamen dolduranlar,salona girmek için kapıda tartışanlar…

Image

Image

 

Hayrettinin söylediği her ayıp şeyde tedirgin olsamda etkinlik sağ salim tamamlandı.Bir de etkinlik sonunda herkesle tek tek resim çektirince uzuuun bir süre face profilleri hayrettinle süslendi.Kısacası Allah kalbime göre verip şaşalı,havalı, dikkat çekici bir söyleşi yapmayı nasip etti. 1000 küsür kişi katıldıysa eminim 1000 küsür kişide o profil resimleriyle etkinlikten haberdar oldu, topluluğumuzun yapabileceklerini gördü.Benimde gördüğüm bir şey vardı ki, oda mutlu, gülen gözler.

🙂 Sanırım yaşama amacım birilerinin gözlerini parlatacak kadar mutlu edebilmek 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s