AUTOCAD EĞİTİMLERİ

Image

Eğitim projeleri ekibi olarak, bu yıl yeni bir uygulama başlatmak istedik.Bu uygulamaya göre, sınav dönemlerinde, genel olarak en çok zorlanılan bilgisayar programları ve benzeri dersler için üst sınıflar 1. Sınıflarla bir araya gelerek sınava hazırlık dönemlerinde onlara yardımcı olacaklardı.

Image
4 farklı sınıf ve İki ayrı sınav tarihi olduğundan bizde eğitimimizi Autocad Eğitimleri – I ve – II olarak ayırdık.İlk defa denediğimiz bu uygulamanın ilk eğitiminde istediğimiz eğitim ortamını sağlayamadık.Beklediğimizden çok daha fazla katılım olması ve bizim tecrübesizliğimiz nedeniyle yeterince verimli olmayan bir eğitim düzenlemiş olduk.Fakat ‘Nasıl Yapmamamız Gerektiğini’ de çok iyi öğrenmiş olduk.
İkinci eğitimimizde artık daha tecrübeliydik ve ne yapmamamız gerektiğini çok iyi biliyorduk.Eğitimin daha yararlı olabilmesi için yeni bir yöntem geliştirdik.
Tahmin ettiğimiz gibi ikinci eğitimimize olan katılım, ilkine göre daha azdı.Bizim amacımızda zaten 50 kişiyi bir araya toplamak değil, 1 kişiye dahi olsa faydalı bir eğitim verebilmekti.Öyle de oldu.İkinci eğitimimiz ardından gördüğüm mutlu gözler istediğimiz başarıya ulaştığımızın bir kanıtıydı.
Bundan sonra bu eğitimleri gerçekleştirecek olan arkadaşlar beni bulamazlarsa bu yazıyı okumayı ihmal etmesinler diye söylüyorum
Sevgili eğitim projeleri ekibi, bilgisayar üzerinden verilecek bir eğitimde verim elde etmek istiyorsanız, gruplara ayrılın 3-5 kişilik gruplar için programı anlatacak bir kişiyi belirleyin ve birlikte çekinmeden çalışabilecekleri bir ortam oluşturmalarını sağlayın.Bu şekilde eğitimi veren kişi grup çalışması ve iletişim alanlarında becerilerini geliştirirken, eğitimi alanlarda ekip üyelerinizle iletişimini geliştirerek ekibinize yakınlaşacak ve sınavlarına hazırlık aşamasında büyük fayda göreceklerdir.
Siz ise bu ortamı oluşturduktan sonra bir köşeye geçin ve keyifle çayınızı yudumlarken başarınızı izleyin
Ben böyle mi yaptım? Hayır Ben orada eğitim varken uslu uslu oturup çay içemem zaten çay içmeyi de hiç sevmem. Bende gruplar arasında gezinip durarak tek tek eğitimleri takip ettim 😉

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s