GELECEK ENDÜSTRİ İLE GELECEK

Bölüm başkanımız ve bölüm başkan yardımcılarımızla birlikte görüşerek, okulumuzun endüstri mühendisliğinden mezun olan abi ve ablalarımızdan bir kaçının iletişim bilgilerini aldık.

İnternet üzerinden de bir kaç araştırma yaptıktan sonra koyulduk mezunlarımızı aramaya.Heyecanla telefon numaralarını tuşlarken, bir yandan da bir gün telefonun arayan  değil de aranan tarafında olmayı hayal etmeden edemedik.Biraz tedirgin olarak arasak ta, her telefonu açan o kadar samimi ve içten konuştu ki, bir iki telefondan sonra bizde rahatladık.

Şansımıza ilk bir kaç aramamızda panel konuklarımızın çoğunun olumlu cevabını almıştık bile.Son bir kişiden daha olumlu cevap alabilmek için çırpınıp dururken sonunda muradımıza erdik.Her şey tamam, artık rahatız diye düşünürek boş geçirdiğimiz bir kaç günün ardından ufak tefek pürüzler de çıkmadı değil. Aynı anda hem salonun izin dilekçesi ile ilgili sorunu, hem konuklarımızdan birinin son anda belli olan toplantısını, hem de konuklarımıza verilecek sertifikaların hala hazır olmadığını öğrendik.Bir süre için yoğun stres altında kalmış olsak ta güzel bir stres kontrolüyle bu minik sorunları bir bir çözdük.

Image

Etkinlik günümüz geldiğinde planladığımız gibi dört mezunumuz ve panel başkanlığını yapacak olan bölüm başkanımız ile birlikte panelimize başladık.

Image

Mezunlarımızın tecrübelerini,tavsiyelerini can kulağıyla dinlemek çok keyifliydi. Onları dinlerken bir taraftan ileride kendimizi görmek istediğimiz yeri düşünüyorduk.Düşündükçe beynimizin içinde birbirine karışmış bir yığın soruyla, soru-cevap kısmının gelmesini bekliyorduk.Mezunlarımız konuşmalarını bitirdi, aklımızı kurcalayan sorularımızı da sorduk.Ardından konuklarımıza sertifikalarını taktim ettik ama bir türlü  bırakamıyoruz ki gitsinler.Bitmeyen sorularımızı sıralamaya devam ettikten sonra kartvizitlerini de alıp istemeye istemeye de olsa konuklarımızı uğurladık.

Sık sık karşılaştığımız ‘endüstri mühendisleri ne iş yapar? Nerelerde çalışır?’ sorularına verilecek cevaplarımız artık hazırdı.

Etkinliğimizi öğle arasında gerçekleştiriyor olmanın ufak tefek handikaplarını yaşasak ta, konuklarımızın ve etkinliğimize katılan arkadaşlarımızın gözlerindeki mutluluğu,yüzlerindeki gülümsemeyi görmenin huzurunu tarif edemeyiz.

Image

Sorunsuz atlatılan başarılı etkinliğimiz ardından görevli arkadaşlarımızla birlikte biraz eğlenmeden olmaz tabi 🙂 Sahnede söylenen şarkılar , çekilen boy boy pozlar derken bir yandan da salonumuzu bir güzel temizleyip tatlı bir yorgunlukla günümüzü tamamladık.

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. yazicimerve dedi ki:

    Reblogged this on @yazicimerve and commented:

    Add your thoughts here… (optional)

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s