İLK GÜN İLK GECE

Image

Uğur bizi kalacağımız yere yerleştirdi.19,20,21 ve 22 numaralı odalar bize ait.Odalarımız ikişer kişilik ve her birimizin çift kişilik yatakları var.Odamızda yok yok ; televizyon, klima, mikrodalga fırın,banyo filan. Bu kaldığmız yerde devamlı olarak kalabilme ihtimalimiz de var ki umarım öyle olur çünkü sadece burada internete girebiliyoruz gerçi oda bahçenin belli bir köşesinde ama olsun buna da razıyım.Odalarımızın önünde sandalyeler var hep birlikte orada oturup sohbet ediyoruz öyle bir ortam ki canım çay istiyor, hiç çayı sevmeyen ben bile bu ortam çaysız olmaz diyorum.Odaya girer girmez uyudum saat 17.00 civarıydı tabi böyle olunca 4.00 gibi uyandım dışarı çıkıp sırayla herkesi aradım gayet iyiydim o ana kadar, annemle konuştum kardeşimle konuştum bir şey yok ama nedense babamla konuşamadım göz yaşlarım pıt pıt döküldü kapattım telefonu koştum yatağıma.Bu kadardı bitti bir daha ne göz yaşı ne bir şey.Bu kadarına da hakkım olsun yani taaaaa nerelere geldim.

Sabah 8 de ofise gittik kapıyı itiyorum itiyorum yok açılmıyor.Arkadaşlarda bana güvendi ‘hmm kapalıymış daha açılmamış bekleyelim ozaman’ diyerek başladık volta atmaya.İçeriye bakıyorum kadın orda itiyorum itiyorum açılmıyor ben de diyorum ki; ‘ne kadar da kuralcılar aç şu kapıyı işte ne olacak’.10 dakika filan bekledik sonra bir kadın geldi kapıyı çekti girdi ! Meğer kapıyı itmeyecekmişsin çekecekmişsin  akıllı ben, çektim bıraktım ya denesene bir de itmeyi! Yok öyle alıştım ya öyle olacak, zorlamaya da gerek yok aman kızmasınlar kuraldır bilmem nedir.Yok arkadaş deneyeceksin her şeyi.Neyse ki arkadaşlarda kızmadı bana gittik çalışacağımız yere biraz dolandık filan bizi geri yolladılar ‘ertesi gün gelin oryantasyon olacak ‘diyerek.

Nasıl açız nasıl, başladık yer aramaya.Neresi ucuzdur nerede ne vardır diye.Bazı yerlere oturuyoruz menülere bakıp pahalı diye kalkıyoruz baya acayip şeyler yani. Sonunda bir yerde yedik.

Image

Image

Bir alışveriş merkezine gittik bir kaç bir şey aldık pek ucuz bir yer sayılmaz ama olsun artık.Kaldığımız yere döndük baya sıcaktı yaklaşık 1 saat yürüdük.

Image

Burada sular çeşmeden içiliyo ama bizim çeşmeler gibi değil ağzını yaklaştırıp fışkıran suyu yakalaman gerekiyor.

Image

Akşam üzeri yine uzak bir yerde olan markete gittik.5-6 kişi daldık markete en ucuz ne var diye bakınıyoruz.Sadece ekmek için 10 tur filan atmışızdır marketin içinde.Hem komik hem ilginç benim için.Hiç bu kadar fiyatları incelememiştim elime ne gelirse alırdım .1 dolara ekmek 1 dolara peynir aldık her birimiz.

Image

Orada kasada çok hoş bir sistem kurmuşlar.Üçgen şeklinde bir masa var,üç tarafına poşetler asılmış.Kasiyer okuttuklarını poşete dolduruyor masayı tekerleklerinden döndürüyor.Siz poşetlerinizi alıp giderken kasiyer hiç vakit kaybetmeden başkalarının ürünlerini okuyarak poşetleri rahat rahat doldurabiliyor. Burada hiç bir toplu taşıma aracı da yok herkesin arabası veya bisikleti var bizde yine yürüyerek odalarımıza gidip günü bitirdik.

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. mksengun dedi ki:

    Keep going…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s